Naturalne oleje do twarzy i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osobie i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie wygrywa na pozycji. Coraz częściej czynimy ze kobiet zachowań i zdobywamy po produkty interesujących producentów z zagranicy czy młodych naszych spółek, które za swój cel obrały edukowanie w spraw naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osobie i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów znalazły się… oleje. Stanowią więc wyniki, które na osobę czy włosy stosuje coraz większe grono osób – zaś wówczas nie tylko kobiet! Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu potrafiło być zatem szczególnie kontrowersyjne podejście, ale już coraz wiele osób daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie prowadzą one przetłuszczania się włosów czy kłopotów z trądzikiem na osobie – wręcz przeciwnie! Wystarczy dobrze dobrać olej do własnych spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów także z okresem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie oleju na włosy, czyli tzw. olejowanie to łatwo hit tych lat.

Dla dużo osób broniło się wręcz kluczowym etapem pielęgnacji, a oleje na prawdziwe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich pozycję, wygładzić i nawilżyć włosy oraz uodpornić je na zniszczenia. Oleje na włosy sprawdzą się nawet u osób z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich wypadkach można począć od ich użytkowania na same końcówki.

Najistotniejszą kwestią przy wybieraniu oleju do włosów stanowi ich porowatość. W jasnym uproszczeniu zależy to od tego, czy nasze włosy są łatwe i dobre (niskoporowate), posiadają na równej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) czy potrafi są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią obraz ze lekkich migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmianie u włosów wysokoporowatych warto sprawdzić obraz z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje proste do włosów- również do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się oraz do zwracania na twarz. Właściwie dobrany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet wesprzeć w leczeniu trądziku. I który olej do osobie wybrać? Wszystko zależy od typu cery. Skóra sucha i gotowa doceni oleje o gęstej konsystencji, które będą rozwijać się na skórze i uważnie ją odżywią – np. obraz z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera normalna i mieszana powinna wziąć na korzystaniu oleju ze lekkich migdałów czy arganowego – są to oleje, które znakomicie się wchłaniają i nawilżą cerę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmianie dla skóry ciężkiej także z trądzikiem polecamy obraz z czarnuszki czy jojoba – te oleje błyskawicznie zasychają, ale zawsze przekażą skórze swoje dobroczynne właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments